طوفان کرونا همچنان کهگیلویه و بویراحمد را در می نوردد/ شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۱۱ نفر رسید
طوفان کرونا همچنان کهگیلویه و بویراحمد را در می نوردد/ شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۱۱ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه یک هم استانی بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند که در مجموع، تعداد جان باختگان کرونا در استان به 111 نفر رسید.

به گزارش صبح دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۷۴۰ مورد گزارش شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۶۸ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۸ نفر در بخش آی سی یو تحت درمان قرار دارند.

وی ابراز داشت: امروز نیز جواب ۲۸۹ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان‌های بویراحمد ۵۴ درصد، کهگیلویه ۲۲ درصد، بهمئی ۸ درصد و گچساران ۶ درصد بود.

دکتر یزدان‌پناه گفت: لازم است هشدارها را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست‌های خود را به صورت مرتب بشوئیم تا بتوانیم این ویروس را کنترل و مهار کنیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: اصلی‌ترین واقعیت برای کنترل و مبارزه با کرونا کاهش ارتباطات با افراد شناخته شده و مبتلا و همچنین افراد مشکوک و‌پر خطر و عدم حضور در تجمعات و‌مکان های شلوغ و سربسته است .