عروج شهادت گونه سه تن از پرسنل نیروی کهگیلویه و بویراحمد بر اثر ابتلا به کرونا
عروج شهادت گونه سه تن از پرسنل نیروی کهگیلویه و بویراحمد بر اثر ابتلا به کرونا
فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از مبتلا شدن ۷۲ تن از پرسنل نیروی انتظامی استان به ویروس کرونا و عروج شهادت گونه سه تن از پرسنل نیروی انتظامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سردار مهدی انصاری فرمانده نیروی انتظامی استان ظهر امروز در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷۲ تن از پرسنل نیروی انتظامی استان به کرونا مبتلا شده اند، که از این تعداد ۱۸ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند و متاسفانه سه تن از همکاران خدوم نیروی انتظامی نیز عروجی شهادت گونه داشته اند.

سردار انصاری در ادامه نسبت به حرف و حدیث ها و توهین ها در فضای مجازی واکنش نشان داد و بیان کرد: متاسفانه این روزها در فضای مجازی به راحتی شایعه پراکنی و توهین نسبت به مقامات و افراد صورت می گیرد و از مراجع قضایی درخواست داریم که با چجنین افرادی برخورد قاطع شود، تا این رویه موجب عادی انگاری و باب شدن ناهنجاری نشود.

وی افزود: بخاطر شیوع ویروس کرونا و بخاطر عدم مراجعه افراد به پارکها روشنایی پارکها قطع شده است و همین سبب گردیده تا پارکها به فضای امنی برای خلافکاران تبدیل شود.

سردار انصاری خاطر نشان کرد: در بحث بازگشایی مدارس باید نسبت به ارائه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و دانشجویان دقت لازم صورت گیرد و در این سرویسها رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در دستور کار باشد تا سلامتی دانش آموزان و دانشجویان به خطر نیفتد، وی همچنین خواستار اتخاذ تصمیم و توجه به دانش آموزان در مناطق روستایی و محروم شد و خاطر نشان کرد برخی از خانواده ها در مناطق روستایی توان خرید دستگاه های اندروید برای دانش آموزان را ندارند.

فرمانده نیروی انتظامی استان در این نشست با مقایسه میزان مبتلایان ویروس کرونا در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلیویه تصریح کرد: میزان شیوع در شهرستان کهگیلیویه در مقایسه با شهرستان بویراحمد شرایط خطرناکتری دارد، و می طلبد که به وضعیت شهرستان کهگیلیویه نگاه ویژه تری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میزان مبتلایان به ویروس کرونا درشهرستان  بویراحمد ۳۵ درصد و در شهرستان کهگیلویه ۳۱ درصد هست.

در ادامه این نشست پرویز یزدانپناه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: روند افزایشی ویروس کرونا در شهرستان کهگیلویه بخاطر عدم رعایت پروتکلهای بهداشت و برگزاری مراسمات و حضور مردم در این مراسم ها است.

وی افزود: در بازدیدی که از مراکز درمانی شهرستان کهگیلویه داشتیم، تلاش شد تا مشکلات بررسی و مرتفع گردند و در این زمینه ساختمان اورژانس قدیم دهدشت با هزینه بالغ بر صد و پنجاه میلیون تومان تجهیز و اورژانس جدید برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شد.

پرویز یزدانپناه اظهار داشت: سه متخصص عفونی برای بیمارستان امام خمینی دهدشت اعزام شده و ۱۵ پرستار در این بیمارستان تمدید طرح و ۲۵ درصد از سهمیه دارویی مربوط به کرونا در استان به شهرستان کهگیلویه اختصاص داده شد.