پتروشیمی دهدشت اولویت اصلی هلدینگ خلیج فارس
پتروشیمی دهدشت اولویت اصلی هلدینگ خلیج فارس
کهگیلویه و بویراحمد نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت به منظور بررسی مشکلات پتروشیمی دهدشت دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دنا به نقل از ایسنا./نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت به منظور بررسی مشکلات پتروشیمی دهدشت دیدار کرد.

حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در خصوش بررسی مشکلات پتروشیمی دهدشت دیدار کرد.

بیژن نامدار زنگنه در این دیدار گفت: قرارداد پتروشیمی دهدشت که حدود ۲۵۰ میلیون یورو است با شرکت‌های پتروپارس و نارگان بسته شده است.

وزیر نفت تصریح کرد: در حال حاضر ساختمان های صنعتی و تراس بندی آن انجام شده است و پیشرفت پتروشیمی نزدیک به ۱۲ درصد می باشد که نسبت به پتروشیمی‌های زنجیره خود پیشرفت کمتری دارد.

زنگنه با بیان اینکه مهمترین مشکل این پروژه تامین سرمایه می باشد که قرار بود از طریق فاینانس انجام شود، گفت: البته در حال حاضر از این طریق امکان پذیر نیست و یک راه دیگر از طریق صندوق توسعه ملی وجود دارد که اقای موحد از ارتباطات خود در صندوق توسعه ملی استفاده کند و بخشی از اعتبارات مورد نیاز این پروژه را جذب نماید تا شرایط خرید بخشی از امکانات و تجهیزات آن از خارج کشور امکان پذیر شود.

وزیر نفت همچنین خواستار تلاش برای رفع مشکلات اجتماعی پتروشیمی دهدشت از نماینده کهگیلویه شد.

سید محمد موحد نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در این دیدار نیز افزود: پیشرفت کمتر از ۱۲ درصد پتروشیمی دهدشت نسبت پروژه های گچساران و بید بلند ۲ قابل قبول نیست.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس یازدهم از وزیر نفت درخواست کرد که صنایع پایین دستی لازم در منطقه به موازات پتروشیمی دهدشت طراحی و راه اندازی شود تا به پیشرفت بیشتر این پروژه و منطقه کمک کند.

موحد با تاکید بر شرایط و ظرفیت های موجود در شهرستان کهگیلویه خواستار سرعت بخشیدن و تسریع در عملکرد هلدینگ خلیج فارس برای به بهره‌برداری رساندن پتروشیمی دهدشت شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان شرکت‌های پترو پارس و نارگان که در این نشست حضور داشتند، گفتند: جدیدترین تکنولوژی سه راکتوری در پتروشیمی دهدشت به کار گرفته می شود و تاکید کردند که پتروشیمی دهدشت به اولویت اصلی هلدینگ خلیج فارس تبدیل شده است.

در پایان این نشست نیز سید محمد موحد خواستار توجه بیشتر وزارت نفت به بخش ورزش و تجهیزات ورزشی در چهار شهرستان، بخش ها و روستاهای حوزه انتخابیه خود شد که با قول مساعد زنگنه نیز روبرو شد.

  • منبع خبر : ایسنا