استاد میکروبیولوژی دانشگاه پنسیلوانیا: امکان ندارد منشاء کرونا آزمایشگاه باشد
استاد میکروبیولوژی دانشگاه پنسیلوانیا: امکان ندارد منشاء کرونا آزمایشگاه باشد
به عقیده استاد میکروبیولوژی دانشگاه پنسیلوانیا تاکید کرد امکان ندارد منشاء ویروس کرونا آزمایشگاه باشد و این صد در صد دروغ است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دنا به نقل از رادیو بین المللی چین، دولت آمریکا در فرافکنی علیه چین هرگز دست از تلاش بر نمی دارد، این دولت همواره توطئه منشاء ویروس کرونا آزمایشگاه چین است را منتشر می کند. اما این گفته حتی در میان دولت آمریکا نیز با مخالفت بسیار رو به رو شده و تحت انتقاد شدید متخصصان و محققان محافل مختلف قرار گرفته است.

فریدریک بوشمن پروفسور میکروبیولوژی دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا روز پنجشنبه اظهار داشت: منشاء ویروس کرونا آزمایشگاه است؟ این صد در صد بی پایه و دروغ است. او گفت: این اصلا امکان ندارد. صد در صد دروغ است. احتمال زیادی دارد که کروناویرس از حیوان به انسان سرایت کند. در تحقیقات بیماری های همه گیر، ما این نوع ویروس را ویروس زونوتیک می نامیم. همچنین این ویروس بسیار شبیه به ویروس های شناخته شده در خفاش ها است، اما دقیقا یکسان نیست. بنابراین اگر ویروس با خفاش شروع شود، امکانش هست.

وی افزود: ویروس ممکن است از طریق حیوان میزبان دوم منتقل شود، ممکن است یک پنگولین باشد، یا ممکن است حیوان دیگری باشد و سپس به انسان منتقل شود.

در عین حال، این استاد آمریکایی بیماری ایدز، سندروم ریوی هانتاویروس خاورمیانه را به عنوان نمونه ای درباره چگونگی تکامل ویروس در طبیعت و سپس انتقال آن به انسان از طریق حیوانات معرفی کرد.

وی با قاطعیت تایید کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که ویروس کرونا را به عنوان سلاح بیولوژیکی ساخته شده یا چیزی مشابه بدانیم.