پرداخت وام ۱ میلیونی به حساب یارانه بگیران/ اعلام زمان واریز وام/ واریز مبلغ ویژه به حساب ۳ میلیون نفر
پرداخت وام ۱ میلیونی به حساب یارانه بگیران/ اعلام زمان واریز وام/ واریز مبلغ ویژه به حساب ۳ میلیون نفر
رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: قبل از روز اول ماه رمضان وامی به مبلغ یک میلیون تومان به صورت قرض الحسنه به حساب یارانه مردم ریخته می شود؛ سود وام را دولت پرداخت می کند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دنا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: ۲۳ هزار میلیارد تومان قرار بود در اختیار یارانه بگیران با سود ۱۲ درصد قرار دهیم، در این جلسه بررسی کردیم که چگونه تسهیلات یک میلیونی را به وام قرض الحسنه تبدیل کنیم و سودی که قرار بود مردم پرداحت کنند، دولت بر عهده بگیرد. این وام مثل سابق نیست و به صورت قرض الحسنه بوده و در اختیار مردم قرار می گیرد.  سود ۱۲ درصد آن را دولت پرداخت می کند.

او ادامه داد: روزهای اولیه ماه اردیبشهت این یک میلیون در اختیار مردم قرار می گیرد. تلاش می کنیم این پول ۶ اردیبهشت و یا قبل از ماه رمضان در حساب همه یارانه بگیرها ریخته  شود البته باید چارچوب آن، امروز و فردا به مردم اعلام شود. مردمی که مایلند باید از طریق پیامک اعلام کنند. از یارانه تیر به بعد مقداری از یک میلیون کسر می شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: به ۳ میلیون نفر یارانه ویژه بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان پرداخت شد. این مبالغ را اسفند و فروردین ماه پرداخت کردیم و در اردیبهشت و خردادماه هم این پرداختی ادامه دارد. علاوه  بر آن هم در ماه مبارک رمضان یک مبلغ ویژه دوباره به حساب آنها واریز می شود