مطهری: قرار نبود مبارزه با آمریکا منجر به وابستگی به چین شود
مطهری: قرار نبود مبارزه با آمریکا منجر به وابستگی به چین شود
علی مطهری نماینده مجلس ایران با تاکید بر لزوم احضار سفیر چین به وزارت خارجه این کشور گفت قرار نبود مبارزه ما با آمریکا منجر به وابستگی به چین شود.

صبح دنا،علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس ایران با انتشار مطلبی در حساب رسمی خود در توئیتر در اعتراض به واکنش سفیر چین به اظهارات کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تاکید کرد: گستاخی سفیر چین درباره کرونا باید پاسخ داده شود. وزارت خارجه باید سفیر چین را احضار کند.

وی افزود: متأسفانه نیاز اقتصادی ما به چین باعث شده که درباره ظلم عظیم دولت چین به مسلمانان این کشور نیز سکوت کنیم. قرار نبود مبارزه ما با آمریکا منجر به وابستگی به چین شود.

روز گذشته نیز محمود صادقی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس ایران در حساب توییتر خود نوشت: اینجانب به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان طی تذکری به جواد ظریف به اظهارات غیر عزت‌مندانه‌ سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان سفیر چین در تهران اعتراض خود را ابراز داشتیم.

گفتنی است اخیرا کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی گفت: ”چین با ارائه آمار و مدارکش نسبت به بیماری کووید-۱۹ شوخی تلخی با دنیا کرد. همه کشورهای درگیر این بیماری به استناد مدارک چین تصور کردند بیماری شبیه و آسان‌تر از بیماری آنفلوآنزا است.”

این اظهارات جهانپور با واکنش چانگ هوا، سفیر چین در تهران همراه بود، او در توئیتر خود نوشت: “وزارت بهداشت چین هر روز کنفرانس خبری برگزار می کند. پیشنهاد می کنم که شما برای نتیجه گیری اخبار آنها را به دقت بخوانید.”

سپس عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم در توئیتی نوشت: ”دولت و ملت چین پیشگام مبارزه با ویروس کرونا و اعطای کمک های سخاوتمندانه به سایر کشورها در اقصی نقاط جهان هستند. ایران همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده است”.